- XC-BCSC12-380
- XC-BCSC16-500
- XC-BCSC12-25
- XD-ACS60
- XD-ACS30
- XB-MFBU-ANL
- XB-BTU
- XD-BTS
- XB-MGLU
- XB-SPTM
- XE-BLKAIC2-3
- XE-BLKAIC2-6
- XE-BLKAIC2-9
- XE-BLKAIC2-12
- XE-BLKAIC2-18
- XE-BLKAIC2-25
- XD-CLRAIC2-12
- XD-CLRAIC2-25
- XD-CLRAIC4-12
- XD-CLRAIC4-18
- XD-CLRAICY1F2M
- XD-CLRAICY1M2F
- XD-CLRAICB-2F
- XD-CLRAIC2-SW
- XC-BCSC12-380
Speaker Cable
380 ft (115.8) m Spool of Blue / Clear 12 AWG, Parallel Conductor Speaker Cable
Our premium 12 AWG Speaker Cable is ideal for connection of subwoofer systems and features parallel conductors in translucent blue and clear jackets for easy polarity identification. The soft, flexible PVC jacket makes the wire very flexible and the all-copper construction makes sure your signals are transmitted with minimal resistance.
- True 12 AWG Specification, Pure OFC Copper Wire
- Tinned for corrosion resistance (marine-ready)
- Soft, flexible PVC Wire Jacket
SALE
Additional info
Other products in category WIRES
PK 21
FOCAL CAR
Installing Kit
RETAIL PRICE
PRICE (excl. VAT)
| See more | Where to buy? |
ER 1
FOCAL CAR
RCA Cable (1 m)
RETAIL PRICE
PRICE (excl. VAT)
| See more | Where to buy? |
ER 3
RCA Cable (3 m)
ER 5
RCA Cable (5 m)
CH-ZERO 0,75m
GLADEN
RCA Extension Cable
CH-ZERO 1,50m
GLADEN
RCA Extension Cable
CH-ZERO 2,50m
PR 5
RCA Cable (5 m, 90° angle connector)
C_PL 35mm² (25m)
Power Cable
Finished
C_PL 50mm² (25m)